Proč je padnoucí podprsenka tak důležitá?

Bra-fitting
Proč je padnoucí podprsenka tak důležitá?

Asi jste se už setkala s názorem, že 70-80 % žen nosí špatnou velikost podprsenky. Většinou se jedná o velký obvod a příliš malý košíček.

Z vlastních zkušeností už ale víme, že to % je ještě vyšší. A není to nic divného.

Před několika lety jsme ještě neměli tak velký výběr a o brafittingu se nic nevědělo. V obchodech se prodavačky nevěnovaly správnému výběru tak, jak to známe dnes. Velikosti se vybíraly “podle oka”. Přitom brafitting není žádná věda. Můžete se snadno naučit rozeznávat, co je pro vás dobré.

A tak proč vlastně na správné podprsence tolik záleží?

Komfort - správně vybraná podprsenka vám zaručí pohodlí po celý den, bez bolesti a nutnosti neustálého upravování.

Opora - správná podprsenka dobře zvedá a drží poprsí. Zabraňuje přesouvání podprsenky na těle, zvedání obvodu k lopatkám s plnou oporou pro tíhu ňader.

Gravitace - vhodná velikost díky stabilní opoře ňader snižuje riziko ztráty jejich pevnosti.

Dráždění kůže - při špatně zvolené podprsence se mohou ramínka zařezávat do ramen a způsobovat nepříjemné podráždění kůže. Špatná velikost košíčků může způsobit vpichování kostic do prsní tkáně. To je nepříjemné a nepohodlné a může to vést k vážným zdravotním problémům. Velká ňadra v malých košíčcích jsou stlačena k sobě. A obzvlášť v horkém počasí může vznikat riziko opruzenin. A pokud je podprsenka příliš volná, může také odírat. Protože se přesouvá a otírá se o kůži.

Bolest - při nošení nesprávné velikosti se můžete setkávat s bolestí zad, krku, ramen i hlavy a může to dojít až k zažívacím potížím.

Postava - špatná podprsenka může vést k celkovému pokřivení a nepěknému vzhledu siluety. Hrbením a křivením. Budete vypadat menší, než když se hezky narovnáte.

Chcete se cítit sebevědomě, pohodlně a žensky?

Oblékejte si správně padnoucí podprsenku. Radu jak najít správnou podprsenku, najdete zde.


Další články

Bra-fitting
Pár zajímavostí o brafittingu

Pár zajímavostí o brafittingu

Číst článek
Móda
Trendy letošního roku

Trendy letošního roku

Číst článek
Nakupování
Valentýnské překvapení – neodolatelné prádlo!

Valentýnské překvapení – neodolatelné prádlo!

Číst článek