Doprava od 499 Kč zdarma!

Je zdravé nosit podprsenku?

Bra-fitting
Je zdravé nosit podprsenku?

Která žena si dnes dokáže představit, že by jí ve skříni neležela ani jedna podprsenka? Nejen že se tento kousek látky stal samozřejmostí, ale navíc zosobňuje i jakýsi symbol ženství. Trh nás zavaluje stovkami druhů a podob podprsenek, je ale v našem vlastním zájmu je také denně nosit? Nebo jsme si na ně už natolik zvykly, že ani nepřemýšlíme o tom, jestli nám podprsenka spíš neškodí?

Jakmile mladá dívka objeví byť sebemenší náznak ňader, ihned nadšeně běží vybírat svou první podprsenku. Navíc čím dál tím víc děvčat si brzy pořizuje také podprsenku s push-up efektem, která často není úplně tím nejlepším řešením. Pokud totiž v době, kdy se ňadra vyvíjí, dívka nosí příliš těsnou podprsenku, může se stát, že zapříčiní povislá ňadra v budoucnu. Naopak přirozený pohyb prsou při pohybu podporuje vývoj prsní tkáně tak, že se stává elastičtější a pevnější. To samozřejmě platí jen u ňader ve vývinu.

Ovšem ve chvíli, kdy je vývoj tkáně dokončen, je doporučeno nosit podprsenku každé ženě, i když má malé poprsí. Důvodem je samozřejmě každodenní pohyb, nemluvě o sportu, pro který byste si měla zvolit podprsenku, která je speciálně upravená. Extrémně důležitá je podprsenka například ženy, které mají velké poprsí. Těm zajišťuje pohodlí a oporu, takže nedochází k nadměrnému namáhání prsní tkáně.

Mnohé studie prokázaly, že dlouhodobé nošení podprsenky zvyšuje riziko výskytu rakoviny prsu. Tlak, kterým podprsenka působí zabraňuje toku toxinů, proto by se neměla nosit podprsenka celý den (12 hodin) a už vůbec ne v noci.

Dalším důležitým hlediskem je volba správné podprsenky. Ženy často nedokážou správně odhadnout velikost prsou a tak dochází k nadměrnému namáhání ramen a hrudníku, což může zapříčinit bolesti. Proto se neohlížejte jen na to, jak ňadra v podprsence vypadají, ale také, zda vám prádlo sedí.


Další články

Bra-fitting
Jak si správně obléct podprsenku?

Jak si správně obléct podprsenku?

Číst článek
Péče o prádlo
Jak prát spodní prádlo?

Jak prát spodní prádlo?

Číst článek
Bra-fitting
Jak si správně vybrat mateřskou podprsenku?

Jak si správně vybrat mateřskou podprsenku?

Číst článek