Jaké benefity a rizika přináší spaní v podprsence?

Móda
Jaké benefity a rizika přináší spaní v podprsence?

Přemýšlíte o spaní v podprsence, jen netušíte, zda to nebude mít dopad na vaše zdraví? Na internetu najdete mnoho rozporuplných informací, a proto je na zvážení, zda si podprsenku na spaní obléknout či nikoliv. Mnoho žen si myslí, že podprsenka na spaní pomůže proti vzniku vrásek, které se často při spaní tvoří. Kde je pravda, jaké jsou benefity a rizika při spaní v podprsence?

Je spaní v podprsence bezpečné?

Můžeme říct, že rozhodně není nebezpečné. Pokud zvolíte správnou a vhodnou podprsenku na spaní pak není důvod se obávat zdravotních komplikací. Naopak ženám s větším poprsím, podprsenky na spaní mohou zabránit v pohybu ňader, který může být při spaní dost nepříjemný. Ovšem pokud chcete spát v podprsence proto, aby vaše prsa věkem nepovadla a na noc se trápíte v push-up podprsenkách s kosticemi, pak vás zklamu. Podprsenka na spaní čas nezastaví a gravitaci bohužel neovlivní.

Faktory, které ovlivňují povadlá ňadra:

  • Genetika
  • Gravitace
  • Častá změna váhy
  • Hormonální změny během menopauzy
  • Těhotenství a kojení
  • Kouření
  • Cvičení bez vhodné sportovní podprsenky

Spaní v podprsence vám prsa nezpevní a čas nezastaví, ale může pomoci ženám, které mají prsa větší a citlivější, aby se při spaní cítily lépe a snížily tak tlak při pohybu prsou. Proto, aby vaše ňadra byla stále pevná, raději zvolte vhodné cviky a udržujte se ve formě.

Jakou podprsenku na spaní zvolit?

Pohodlnou, bez kostic a jednoduše takovou, aby vás nikde netlačila a necítily jste se při spaní nekomfortně.  Doporučit můžeme bezkosticové bezešvé podprsenky, které v našem e-shopu najdete i ve velikostech pro plná ňadra a díky jejich bezešvému střihu vás při spaní nebudou tlačit ani se zařezávat pod prsy.

Využít můžete také sportovní podprsenky, ovšem důležitý faktor při výběru je, aby podprsenka seděla dobře pod ňadry, netlačila ani neodstávala a nezačala se tvořit plísňová infekce. Nezapomínejte, že podprsenky musí absorbovat mnoho potu, proto je důležité dbát na pravidelné praní a výměnu podprsenky.

Pohodlné kojící podprsenky na spaní s odepínacími košíčky

Především pro novopečené maminky je důležité zvolit správný typ podprsenky na spaní. Tvorba mateřského mléka je proces, který nezastavíme ani v noci a pro každou maminku je důležité, cítit se v každé situaci dobře. Kojící podprsenky na spaní jsou vybavené odepínací částí podprsenky, nikde netlačí a jsou vyrobeny přesně tak, aby se každá kojící maminka cítila maximálně příjemně. Při kojení odepnete pouze vrchní díl podprsenky a miminko můžete nakrmit bez zbytečných prostojů. Důležité je podprsenku pravidelně prát a měnit, ideálně každý den.


Další články

Móda
Trendy letošního roku

Trendy letošního roku

Číst článek
Produkty
Moderní “High apex” podprsenky

Moderní “High apex” podprsenky

Číst článek
Péče o prádlo
Jak správně uchovávat spodní prádlo?

Jak správně uchovávat spodní prádlo?

Číst článek