Otestujte svoji velikost podprsenky, jednoduše a právě teď!

Bra-fitting
Otestujte svoji velikost podprsenky, jednoduše a právě teď!

Všude možně (i právě zde na těchto stránkách) se můžete dočíst, že většina žen nosí špatnou velikost podprsenky. Jak se ale ta správná pozná? A jste si jistá, že právě vy tu správnou máte? Myslíte, že se s 75A nebo 80B nedá udělat chyba?

Otestujte vaši podprsenku pomocí následujících kroků:

  • Prudce zvedněte ruce nad hlavu. Zůstaly kostice pevně na svém místě nebo se hrnou nahoru přes prsa? Pokud se kostice pohnuly, tak máte nejspíš velký obvod nebo malý košíček. V každém případě správná podprsenka sedí na svém místě ať hýbete rukama jak chcete.
  • Sáhněte si dozadu a zkuste podprsenku odtáhnout od těla. Jde to dál než na tři prsty? Pak máte zbytečně velký obvod, který nepodpírá vaše prsa.
  • Stoupněte si bokem k zrcadlu a podívejte se, jestli sedí vaše podprsenka na těle vodorovně (přední strana ve stejné výšce jako zadní strana). Pokud se na zádech zvedá směrem nahoru, tak máte příliš velký obvod, který nepodpírá vaše prsa.
  • Zkuste si sáhnout uprostřed mezi prsy pod kostici. Jde to na více než jeden prst? Případně odstává kostice od těla i když podprsenka leží volně? Tak máte buď malý košíček nebo velký obvod.
  • Píchá vás kostice v kterémkoliv místě (hlavně ale v podpaží) do měkké tkáně prsou? Tak máte malý košíček. Toto je zvlášť nebezpečné, protože se vám v tomto místě může vytvořit bulka. Nebojte se větších písmenek!
  • Zařezávají se vám ramínka až máte na ramenou bolestivé červené otlaky? Nejspíš máte velký obvod, který dostatečně nepodpírá tíhu ňader, a celá váha prsou visí na ramíncích. 
  • Padají vám ramínka? Opět velký obvod, který nedrží na svém místě, způsobuje, že se podprsenka vyhrnuje směrem nahoru a ramínka se uvolňují. Nebo jen nedostatečně upravená délka ramínek.
  • Zařezává se vám košíček do prsou tak, že způsobuje tzv. efekt čtyř prsou? Pak máte malý košíček.


Pokud máte alespoň jeden z výše popsaných problémů, tak nemáte správnou velikost a podprsenka neposkytuje vaším prsům dostatečnou oporu.

Většina žen volí příliš velký obvod podprsenky a příliš malé košíčky. Nebojte se větších písmenek! Uvidíte, že se správnou velikostí budete se svým dekoltem nadmíru spokojená.


Další články

Produkty
Podprsenka 3D Spacer - ideální na léto!

Podprsenka 3D Spacer - ideální na léto!

Číst článek
Produkty
Něco z historie podprsenek

Něco z historie podprsenek

Číst článek
Bra-fitting
Proč je padnoucí podprsenka tak důležitá?

Proč je padnoucí podprsenka tak důležitá?

Číst článek