Právě začíná víkend bez DPH -21 % na vše!

Brafitting a jak si vybrat správnou podprsenku?

Víte jaká je nejrozšířenější/univerzální velikost podprsenky? Oblíbená 75B!

Ženy si tuto velikost vybírají nejčastěji. Jsou to ty, které nedokážou (neví jak) určit své parametry (podprsenkové). Především, žádná univerzální velikost podprsenky neexistuje. Stejně tak, jako neexistují boty v univerzální velikosti. Nebo byste si takové koupila? Prostě a jednoduše, každá si musíme podprsenku vybrat podle našich individuálních rozměrů a mír.

Dokážete říct, jaký máte obvod pod prsy? Pokud ne, tak byste měla vědět, že zrovna tato míra je základním kritériem pro výběr podprsenky. Pokud svůj obvod neznáte, nezoufejte. Chuť ho poznat Vás omlouvá. Nechcete ho znát? Tak tady už omluva neexistuje. Před dalším nákupem podprsenky musíte zjistit jeho délku. K tomu Vám poslouží obyčejný krejčovský metr.

 

Změřte se pod prsy. Tam, kde běžně leží obvod. Bez oblečení a podprsenky. Metr mějte v rovině vpředu i vzadu. Měřte s výdechem, utáhněte. Výslednou míru zaokrouhlete směrem dolů – běžně o cca 5 cm. Výsledek bude záviset i na druhu látky použité na podprsence.

Nebojte se, nechceme Vás navléknout do svěrací kazajky, ale musíte mít na paměti, že spodní prádlo se prostě vytahuje. A obvod musí pevně držet váhu poprsí.

Následně měření opakujte ve výšce ňader, přes bradavky. Tady neutahujte, můžete se mírně předklonit.

Správně vybraná podprsenka umí zázraky! Zvýrazní menší poprsí a to obdařenější bezpečně udrží tam, kde patří.

 

Košíčky

Tak, a teď odečtěte hodnotu obvodu přes prsa od hodnoty obvodu pod prsy. Výsledná hodnota nám určí, jakou velikost košíčků zvolit. Číslo na štítku podprsenky udává velikost obvodu a písmenko hned vedle něj zase velikost košíčků.

A víte, že velikosti košíčků nekončí na písmenu D, ale sahají až k R?
Ne? Tak se připravte na malý šok, protože po správném určení obvodu i košíčků, se asi budete trochu divit.
Pokud rozdíl mezi Vašimi obvody je kolem 10-11 cm znamená to, že máte košíčky velikosti A.

A vůbec nezáleží, zda máte obvod 60 nebo 100. Prostě a jednoduše Váš košíček je „Áčko“!
Pokud je rozdíl větší a vychází mezi 12-14 cm, máte košíčky B.
Dále 14-16 cm je „Céčko“, 16,5-19 cm je „Déčko“ atd.
No a Déčko vůbec nemusí být obrovské...

 

Určitě je dobrá?
Pokud jste si už vybrala vhodnou velikost, nebalte ještě podprsenku do tašky. Nejprve si ji vezměte a běžte s ní do zkušební kabinky. Tam si ji oblékněte.

 

Co ještě musíte zkontrolovat?

Zapínání – nová podprsenka se má správně zapínat na první (nejvolnější), maximálně druhý háček. Protože postupem času se obvod trochu natáhne. A vy potřebujete mít prostor pro jeho zkrácení. Pokud musíte už nyní podprsenku zapnout na nejužší háček, je to znamení, že je obvod velký.

Ramínka – mají vést svisle vpředu i vzadu, obě stejně. Maximálně mohou tvořit mírné písmenko „V“. Pokud se ramínka při pohledu zezadu rozcházejí směrem ven, znamená to, že je obvod příliš těsný.

Kostice – zaměřte se na posouzení, jak kostice přiléhají. Musí se dotýkat těla a obejmout celá ňadra. Prsa nesmí nikde vylézat z košíčků, nikde se nemají tvořit faldíky, ani u vrchní linie košíčků nesmí ňadra přetékat. Zadní část obvodu se nemůže hrnout nahoru.

Střed/spojení košíčků – toto spojení musí těsně přiléhat k tělu. Pokud odstává, značí to malé košíčky. Ňadra se do košíčků nevejdou a střed tak odtlačují ven. Důležité je rovněž to, aby se prsa neslévala do jednoho celku. Musí zůstat rozdělena.

Zapínání – musí se nacházet pod lopatkami. Ideálně na linii ňader. Pokud při volně zapnutém obvodu a zatáhnutí za ramínka jde zapínání nahoru, je Váš obvod zbytečně velký.

Pokud košíčky i obvod sedí a vypadají dobře, tak můžete upravit ramínka. Utáhněte je natolik pevně, aby se je na ramenou dalo natáhnout max. 3-4 cm. Potom zvedněte obě ruce nad hlavu a ujistěte se, že obvod zůstal na svém místě. Nesmí se vyhrnovat nahoru.

 

Zázračné košíčky

Tak, teď máte vybranou podprsenku, která může začít činit zázraky. Správná podprsenka totiž může zvětšit menší poprsí a větší zase udrží pod kontrolou. Bohužel nepadnoucí model Vám může i uškodit. Nejen Vašemu vzhledu, ale i zdraví.

Špatná podprsenka způsobí, že ňadra visí, ramínka táhnou a zadní část obvodu vykukuje nad lopatkami. Ze zdravotního hlediska je zde riziko, že příliš malá podprsenka se zařezává do kůže, což způsobuje odřeniny, otlaky a podráždění nervů. Těsné kostice vpichující se do podpaží můžou mít za následek tvorbu cyst. Přehnaně těsná podprsenka tlačí na mezižeberní nervy a nervy v oblasti hrudníku. To může dojít do stavu otoků i zánětů.

Na druhou stranu ani moc volná podprsenka Vám příliš nepomůže, protože prostě prsa nepodpírá a nedrží. Kromě diskomfortu zvyšuje šanci na vznik strií v oblasti dekoltu a na ňadrech samotných. A co víc, urychluje ztrátu jejich pevnosti. Prsa sahající na břicho mohou zapříčinit vznik opruzenin pod ňadry. Navíc se tak dočkáte nehezkých zabarvení kůže. Protože flíčky po oděrkách a opruzeninách Vám už zůstanou. O bolestech hlavy a páteře z důvodu tíhy, především větších ňader, se nemusíme zmiňovat.

 

Potřebujete ještě více důvodů k tomu, abyste poznala Vaši správnou podprsenku...? Více informací na našem blogu zde.