Největší jarní výprodej se slevami až 50 % je tady!

Jak vybrat spravnou velikost podprsenky

Správně vybraná poprsenka umí zázraky! Zvýrazní menší poprsí a to větší bezpečně udrží tam, kde má být.

Jak zjistit správnou velikost podprsenky? Bude vám k tomu stačit obyčejný krejčovský metr a pár minut času.

Nejdříve je potřeba zjistit správný obvod podprsenky. Změřte se těsně pod prsy bez oblečení a podprsenky. Metr mějte v rovině vpředu i vzadu. Měřte s výdechem, utáhněte. Výslednou míru zaokrouhlete směrem dolů – běžně o cca 5 cm. Nebojte se, nechceme Vás navléknout do svěrací kazajky, ale musíte mít na paměti, že spodní prádlo se časem vytahuje. A obvod musí pevně držet váhu poprsí. Následně měření opakujte ve výšce ňader, přes bradavky. Tady neutahujte. Pokud máte větší poprsí mírně se předkloňte.

Správnou velikost košíčků zjistíte odečtením obvodu přes prsy od obvodu pod prsy. Pokud rozdíl mezi Vašimi obvody je kolem 10-12 cm znamená to, že máte košíčky velikosti A. A vůbec nezáleží, zda máte obvod 60 nebo 100 centimetrů. Prostě a jednoduše Váš košíček je „Áčko“. Pokud je rozdíl vychází mezi 13-15 cm, máte košíčky B atd.

 

 

 

 

 

 

Rozdíl v cm

10-12 13-15 16-18 19-21 22-24 25-27 28-30 31-33 34-36 37-39 40-42 43-45
Velikost košíčků EU  A B C D E F G H I J K L

 

Co zkontrolovat, až vám podprsenka přijde domů?

Zapínání – Nová podprsenka se má správně zapínat na první (nejvolnější), maximálně druhý háček. Protože postupem času se obvod trochu natáhne. A vy potřebujete mít prostor pro jeho zkrácení. Pokud musíte už nyní podprsenku zapnout na nejužší háček, je to znamení, že je obvod velký. Zapínání se musí se nacházet pod lopatkami. Ideálně na linii ňader. Pokud při volně zapnutém obvodu a zatáhnutí za ramínka jde zapínání nahoru, je Váš obvod zbytečně velký. Pokud košíčky i obvod sedí a vypadají dobře, tak můžete upravit ramínka. Utáhněte je natolik pevně, aby se je na ramenou dalo natáhnout maximálně o 3-4 cm. Potom zvedněte obě ruce nad hlavu a ujistěte se, že obvod zůstal na svém místě. Nesmí se vyhrnovat nahoru.

Ramínka – Mají vést svisle vpředu i vzadu, obě stejně. Maximálně mohou tvořit mírné písmenko „V“. Pokud se ramínka při pohledu zezadu rozcházejí směrem ven, znamená to, že je obvod příliš těsný.

Kostice –Zaměřte se na posouzení, jak kostice přiléhají. Musí se dotýkat těla a obejmout celá ňadra. Prsa nesmí nikde vylézat z košíčků, nikde se nemají tvořit faldíky, ani u vrchní linie košíčků nesmí ňadra přetékat. Zadní část obvodu se nemůže hrnout nahoru.

Střed košíčků mezi prsy – Toto spojení musí těsně přiléhat k tělu. Pokud odstává, značí to malé košíčky. Ňadra se do košíčků nevejdou a střed tak odtlačují ven. Důležité je rovněž to, aby se prsa neslévala do jednoho celku. Musí zůstat rozdělena.

 

Zázračné košíčky

Nyní máte vybranou podprsenku, která umí činit zázraky. Správná podprsenka totiž zvětší menší poprsí a větší zase udrží pod kontrolou. Bohužel nepadnoucí model Vám může i uškodit. Nejen Vašemu vzhledu, ale i zdraví.

Špatná podprsenka způsobí, že ňadra visí, ramínka táhnou a zadní část obvodu vykukuje nad lopatkami. Ze zdravotního hlediska je zde riziko, že příliš malá podprsenka se zařezává do kůže, což způsobuje odřeniny, otlaky a podráždění nervů. Těsné kostice vpichující se do podpaží můžou mít za následek tvorbu cyst. Přehnaně těsná podprsenka tlačí na mezižeberní nervy a nervy v oblasti hrudníku. To může dojít do stavu otoků i zánětů.

Na druhou stranu ani moc volná podprsenka Vám příliš nepomůže, protože prostě prsa nepodpírá a nedrží. Kromě diskomfortu zvyšuje šanci na vznik strií v oblasti dekoltu a na ňadrech samotných. A co víc, urychluje ztrátu jejich pevnosti. Prsa sahající na břicho mohou zapříčinit vznik opruzenin pod ňadry. Navíc se tak dočkáte nehezkých zabarvení kůže. Protože flíčky po oděrkách a opruzeninách Vám už zůstanou. O bolestech hlavy a páteře z důvodu tíhy, především větších ňader, se nemusíme zmiňovat.