Na co se zaměřit při nákupu plavek?

Bra-fitting
Na co se zaměřit při nákupu plavek?

Výběr vhodných plavek může být pro mnoho žen noční můrou. Nepřeberné množství střihů způsobuje, že jsou ženy nerozhodné a nevědí v čem budou vypadat nejlíp.

Napovídáme, na co byste se měly zaměřit a čemu se naopak vyhnout.

 

1. Typ plavek

Nejzákladnější rozdělení plavek:

- jednodílné

- dvoudílné

Dvoudílné jsou skvělou volbou, pokud nemáme v plánu intenzivně šílet ve vodě. Rekreační plavání a odpočinek na pláži dovoluje nosit i velmi skromný kousek. V případě sportovnějšího plavání je lepší volbou jednodílný model. Ten by měl být perfektně přiléhavý k postavě a nebo dvoudílný model se širokými ramínky a zapínáním na zádech.

 

2. Kvalita materiálu

Bez ohledu na to, jestli se chystáte na pláž nebo k bazénu, vždy je důležitým faktorem kvalita vybraného materiálu plavek. Zásadní je, aby se látka dobře na siluetě vyjímala, nebyla tenká a nekvalitní a vypadala esteticky. V případě plavání v bazénu je důležité, aby látka plavek byla dostatečně odolná vůči chlóru. Pokud nebude mít tuto ochranu, po krátkém čase budou plavky nehezké a látka se ošoupe. Mezi tkaniny, které se vyplatí, patří látka Carvico Tessuti obsahující originální Lycru.

3. Druh a provedení ramínek

Jeden z důležitých aspektů, který má vliv na komfort plavání i zábavu na pláži. Ramínka mohou mít tradiční střih, vázat se za krkem, křížit vpředu i na zádech. K dispozici jsou však i jednotlivá ramínka vedoucí za krkem, tak stejně modely, kde se dají ramínka odepnout bez vlivu na pohodlí a stabilitu plavek na těle. Vázací ramínka jsou perfektní pro relax na pláži, pomáhají také v rovnoměrném opálení. Klasická, širší, regulovatelná ramínka jsou zase skvělá na plavání. Nepřesouvají se a přidrží i větší poprsí.

 

 

4. Druh postavy

Výchozím bodem při hledání ideálních plavek by mělo být správné označení vaši postavy. Znalci odlišují několik typů siluet. Jako základní rozdělení používají nejčastěji tyto:

Jablko Hruška Paprika Přesýpací hodiny

 

Určení, který typ nejdůvěrněji připomíná zrovna vaše postava, je zásadní pro výběr dobře padnoucích plavek. Plavky mají zahalit nedokonalosti a zvýraznit to, co na je na vás hezké.

 

5. Barva plavek

Ta má velký vliv na maskování nedokonalostí siluety a zvýraznění žádoucích partií. Barvy, které zaručeně zeštíhlují: hnědá, tmavě modrá, purpurová, černá.

Světlé barvy, které navíc doplňují potisky, přitahují pozornost. Jejich výběr je třeba pořádně zvážit. Jsou nenahraditelné, když chcete zvýraznit konkrétní partii. Jako například – více barev na vrchním díle plavek doplněných řasením nebo jiným ozdobným efektem, dovolí výrazně prokouknout vašemu poprsí.

 

6. Výběr velikosti

Padnoucí plavky nejsou jen dobrá tkanina a odpovídající střih. Záleží také na velikosti, kterou zvolíte. Musí být perfektní. Jen tehdy budou plavky na těle dobře sedět a zároveň zajistí komfort při plavání i na pláži. Nejlepší je možnost kombinací velikostí vrchního a spodního dílu. Mnoho kousků nabízí například větší vršek a menší spodní díl, nebo i naopak. Tohle dovoluje na skvělé přizpůsobení plavek vaši postavě.

Další články

Bra-fitting
Kostice - jaký typ potřebujete?

Kostice - jaký typ potřebujete?

Číst článek
Kolekce 2020
Katalog spodního prádla GAIA 2020

Katalog spodního prádla GAIA 2020

Číst článek
Nakupování
Druhy podprsenek

Druhy podprsenek

Číst článek