DNES PROBÍHÁ VÝPRODEJ SKLADU, CENY BEZ DPH!

Na co se zaměřit při nákupu plavek?

Bra-fitting
Na co se zaměřit při nákupu plavek?

Výběr vhodných plavek může být pro mnoho žen noční můrou. Nepřeberné množství střihů způsobuje, že jsou ženy nerozhodné a nevědí v čem budou vypadat nejlíp.

Napovídáme, na co byste se měly zaměřit a čemu se naopak vyhnout.

 

1. Typ plavek

Nejzákladnější rozdělení plavek:

- jednodílné

- dvoudílné

Dvoudílné jsou skvělou volbou, pokud nemáme v plánu intenzivně šílet ve vodě. Rekreační plavání a odpočinek na pláži dovoluje nosit i velmi skromný kousek. V případě sportovnějšího plavání je lepší volbou jednodílný model. Ten by měl být perfektně přiléhavý k postavě a nebo dvoudílný model se širokými ramínky a zapínáním na zádech.

 

2. Kvalita materiálu

Bez ohledu na to, jestli se chystáte na pláž nebo k bazénu, vždy je důležitým faktorem kvalita vybraného materiálu plavek. Zásadní je, aby se látka dobře na siluetě vyjímala, nebyla tenká a nekvalitní a vypadala esteticky. V případě plavání v bazénu je důležité, aby látka plavek byla dostatečně odolná vůči chlóru. Pokud nebude mít tuto ochranu, po krátkém čase budou plavky nehezké a látka se ošoupe. Mezi tkaniny, které se vyplatí, patří látka Carvico Tessuti obsahující originální Lycru.

3. Druh a provedení ramínek

Jeden z důležitých aspektů, který má vliv na komfort plavání i zábavu na pláži. Ramínka mohou mít tradiční střih, vázat se za krkem, křížit vpředu i na zádech. K dispozici jsou však i jednotlivá ramínka vedoucí za krkem, tak stejně modely, kde se dají ramínka odepnout bez vlivu na pohodlí a stabilitu plavek na těle. Vázací ramínka jsou perfektní pro relax na pláži, pomáhají také v rovnoměrném opálení. Klasická, širší, regulovatelná ramínka jsou zase skvělá na plavání. Nepřesouvají se a přidrží i větší poprsí.

 

 

4. Druh postavy

Výchozím bodem při hledání ideálních plavek by mělo být správné označení vaši postavy. Znalci odlišují několik typů siluet. Jako základní rozdělení používají nejčastěji tyto:

Jablko Hruška Paprika Přesýpací hodiny

 

Určení, který typ nejdůvěrněji připomíná zrovna vaše postava, je zásadní pro výběr dobře padnoucích plavek. Plavky mají zahalit nedokonalosti a zvýraznit to, co na je na vás hezké.

 

5. Barva plavek

Ta má velký vliv na maskování nedokonalostí siluety a zvýraznění žádoucích partií. Barvy, které zaručeně zeštíhlují: hnědá, tmavě modrá, purpurová, černá.

Světlé barvy, které navíc doplňují potisky, přitahují pozornost. Jejich výběr je třeba pořádně zvážit. Jsou nenahraditelné, když chcete zvýraznit konkrétní partii. Jako například – více barev na vrchním díle plavek doplněných řasením nebo jiným ozdobným efektem, dovolí výrazně prokouknout vašemu poprsí.

 

6. Výběr velikosti

Padnoucí plavky nejsou jen dobrá tkanina a odpovídající střih. Záleží také na velikosti, kterou zvolíte. Musí být perfektní. Jen tehdy budou plavky na těle dobře sedět a zároveň zajistí komfort při plavání i na pláži. Nejlepší je možnost kombinací velikostí vrchního a spodního dílu. Mnoho kousků nabízí například větší vršek a menší spodní díl, nebo i naopak. Tohle dovoluje na skvělé přizpůsobení plavek vaši postavě.

Další články

Bra-fitting
Na co se zaměřit při nákupu plavek?

Na co se zaměřit při nákupu plavek?

Číst článek
Kolekce 2020
Katalog dámských plavek Marko 2020

Katalog dámských plavek Marko 2020

Číst článek
Kolekce 2020
Katalog spodního prádla Ava Lingerie 2020

Katalog spodního prádla Ava Lingerie 2020

Číst článek