Brafitting – co je to?

Bra-fitting
Brafitting – co je to?

Krásné anglické slovíčko, které označuje správně vybranou podprsenku k danému typu postavy. V Česku je to pojem ne příliš populární. Dorazil k nám vcelku nedávno.

O čem tato služba tedy přesně je? Stojí za to se s ní blíže seznámit?
V dávnějších časech ženy svá ňadra halily do toho, co bylo aktuálně k dostání. Nebyl žádný velký výběr, žádné vzory, malá škála velikostí. Pro moderní ženu hotové zoufalství. Většina výrobců spodního prádla vůbec nešila obvody menší než 75 a největším košíčkem bylo D.
Dnes už to je naštěstí dávná minulost! Výběr velikostí je obrovský. A i přes to si spousty žen neumí vybrat padnoucí podprsenku. A proč? Protože to není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát.
A právě proto existují BRAFITTERKY – specialistky pro profesionální výběr podprsenky. Každá prodejna by těmito dámami měla být vyzbrojená.

Brafitting – základní pravidla
Správná a dobře padnoucí podprsenka musí pasovat nejen ňadrům, ale i celé postavě. Jen tehdy bude poprsí dobře držet.
Je potřeba dodržet pár pravidel – úzký obvod pod prsy, vhodná vzdálenost mezi košíčky a jejich velikost, odpovídající délka ramínek.
Většinou toto žena nedokáže posoudit sama a mnoho z nich to ani neumí. A právě tehdy přichází na scénu brafitterka.
Jejím úkolem je vybrat takovou podprsenku, aby se v ní žena cítila maximálně komfortně a zároveň byla ňadra perfektně držena i tvarována. Brafitterka si klientku řádně změří, aby získala výsledný obvod pod prsy a přes prsa. Podle naměřených čísel určí nejvhodnější kombinaci obvodu a velikosti košíčků. Musí brát na zřetel i tvar a konzistenci ňader. 

 

Brafitterka pomáhá
Pomůže vám podprsenku správně obléknout a naučí Vás, jak na to. Společně s vámi potom posoudí, zda podprsenka dobře sedí. Zkontroluje především obvod podprsenky po ňadry, zda není volný. Ověří kostice a jejich přilnutí na středu i po stranách. Ujistí se, že kostice pojímají celé ňadro a nikde z košíčků netrčí nevzhledné bouličky či faldíky. Nechejte si od specialistky poradit a vyzkoušejte i jiné typy a velikosti. Nikdo Vás nutit k ničemu nemůže a nebude. Vězte, že brafitterka dokáže odhadnout a určit, co vám padne. Rozmýšlejte se především podle svých pocitů a užívejte si výhody padnoucí podprsenky!

Vyberte si podprsenku, která vám skvěle padne. Poradíme vám, jak vybrat správnou velikost podprsenky a na co si dát pozor.


Další články

Kolekce
Katalog spodního prádla GAIA 2020

Katalog spodního prádla GAIA 2020

Číst článek
Plavky
Jak vybírat plavky podle typu poprsí?

Jak vybírat plavky podle typu poprsí?

Číst článek
Produkty
Něco z historie podprsenek

Něco z historie podprsenek

Číst článek